Óvatosan a fogfehérítéssel!
Posted by: admin | Posted on: július 17, 2015Több olyan termék van már piacon, amikkel az ember otthon is próbálkozhat a fogfehérítés megoldásával. Habár sok házi praktika, és ötlet található az interneten is, mint például hogy az eperben lévő almasav eltávolítja a szennyeződéseket a fogakról már egy egyszerű bedörzsölés alkalmával is, de ezt akár szódabikarbóna és fogkrém segítségével tovább fokozható. Lehet, hogy egy próbát meg is ér, de abban biztosak lehetünk, hogy a teljes sikert a fogászat munkája hozhatja meg.
De ha mégis az otthoni lehetőségek híve vagyunk, fontos a körültekintő munka. A kezelés előtt mindenképpen meg kell tisztítani a fogunkat, amennyire csak lehet. Nem árt előtte egy fogászat meglátogatása, hogy tudjuk fogaink és ínyünk egészséges állapotban van. Az egyes szerekkel óvatosnak kell lenni, ugyanis a fehérítő gél nem találkozhat a fogínnyel, mert arra káros hatást gyakorolhat. Egy komolyabb fogfehérítés után elengedhetetlen egy újabb kezelés, ami fluorid segítségével a fogzománc megerősítését szolgálja. Szintén fontos megemlíteni, hogy évente kettőnél többször nem szabad fogfehérítést végeztetni fogainkon. Valamint egy említést tegyünk róla, hogy a kezelés után a fogzománc veszíthet ásványi anyag tartalmából.
Nem kell megijedni ezektől a tényektől és felhívásoktól, de éppen ezért fontos az alapos munka és egy fogászati szakember felügyelete.

D5 Creation