• Fűtés-, víz-, gázszerelés

  • Komplett épületgépészeti kivitelezés

Óvatosan a fogfehérítéssel!

Posted by: | Posted on: július 17, 2015

Több olyan termék van már piacon, amikkel az ember otthon is próbálkozhat a fogfehérítés megoldásával. Habár sok házi praktika, és ötlet található az interneten is, mint például hogy az eperben lévő almasav eltávolítja a szennyeződéseket a fogakról már egy egyszerű bedörzsölés alkalmával is, de ezt akár szódabikarbóna és fogkrém segítségével tovább fokozható. Lehet, hogy egy próbát meg is ér, de abban biztosak lehetünk,  hogy a teljes sikert a fogászat munkája hozhatja meg.
De ha mégis az otthoni lehetőségek híve vagyunk,  fontos a körültekintő munka. A kezelés előtt mindenképpen meg kell tisztítani a fogunkat, amennyire csak lehet. Nem árt előtte egy fogászat meglátogatása,  hogy tudjuk fogaink és ínyünk egészséges állapotban van. Az egyes szerekkel óvatosnak kell lenni,  ugyanis a fehérítő gél nem találkozhat a fogínnyel, mert arra káros hatást gyakorolhat. Egy komolyabb fogfehérítés után elengedhetetlen egy újabb kezelés,  ami fluorid segítségével a fogzománc megerősítését szolgálja. Szintén fontos megemlíteni,  hogy évente kettőnél többször nem szabad fogfehérítést végeztetni fogainkon. Valamint egy említést tegyünk róla,  hogy a kezelés után a fogzománc veszíthet ásványi anyag tartalmából.
Nem kell megijedni ezektől a tényektől és felhívásoktól,  de éppen ezért fontos az alapos munka és egy fogászati szakember felügyelete.